Tabs

Top Stories
Schedule
Friday, Sep. 22
Sport Teams Time/Status
Women's Tennis
Florida Southern
at ITA South Regional
Valdosta, GA
TBA
Men's Tennis
Florida Southern
at ITA South Regional
Valdosta, GA
TBA
Women's Volleyball
Lynn
Florida Southern
Lakeland, FL
7:00 PM
 
Saturday, Sep. 23
Sport Teams Time/Status
Women's Cross Country
at Trevecca D2 Showcase
Nashville, TN
8:00 am
Women's Golf
Battle at Old South
@ (UNC Pembroke: Old South Golf Links) Bluffton, SC
All Day
Men's Cross Country
at Trevecca D2 Showcase
Nashville, TN
8:00 am
Women's Tennis
Florida Southern
at ITA South Regional
Valdosta, GA
TBA
Men's Tennis
Florida Southern
at ITA South Regional
Valdosta, GA
TBA
Women's Soccer
Florida Southern
at Saint Leo
Saint Leo, FL
7:00 PM
Men's Soccer
Saint Leo
Florida Southern
Auburndale, FL (Lake Myrtle Sports Park)
7:00 PM
 
Sunday, Sep. 24
Sport Teams Time/Status
Women's Golf
Battle at Old South
@ (UNC Pembroke: Old South Golf Links) Bluffton, SC
All Day
Women's Tennis
Florida Southern
at ITA South Regional
Valdosta, GA
TBA
 
Monday, Sep. 25
Sport Teams Time/Status
Women's Tennis
Florida Southern
at ITA South Regional
Valdosta, GA
TBA
Men's Tennis
Florida Southern
at ITA South Regional
Valdosta, GA
TBA
Men's Soccer
Fla. National
Florida Southern
Auburndale, FL (Lake Myrtle Sports Park)
7:00 PM
 
Tuesday, Sep. 26
Sport Teams Time/Status
Women's Volleyball
Eckerd
Florida Southern
Lakeland, FL
7:00 PM
 
Wednesday, Sep. 27
Sport Teams Time/Status
Women's Soccer
Valdosta St.
Florida Southern
Auburndale, FL (Lake Myrtle Sports Park)
6:00 PM
 
Friday, Sep. 29
Sport Teams Time/Status
Women's Volleyball
Florida Southern
at Rollins
Winter Park, FL
7:00 PM
 
Saturday, Sep. 30
Sport Teams Time/Status
Women's Volleyball
Florida Southern
at Palm Beach Atlantic
West Palm Beach, FL
4:00 PM
Women's Soccer
Florida Southern
at Tampa
Tampa, FL
7:00 PM
Men's Soccer
Tampa
Florida Southern
Auburndale, FL (Lake Myrtle Sports Park)
7:00 PM
 
Monday, Oct. 2
Sport Teams Time/Status
Women's Soccer
Florida Southern
at Spring Hill
Mobile, AL
12:00 PM
 
Wednesday, Oct. 4
Sport Teams Time/Status
Women's Soccer
Florida Tech
Florida Southern
Lakeland, FL
7:00 PM
Men's Soccer
Florida Southern
at Florida Tech
Melbourne, FL
7:00 PM
 
Friday, Oct. 6
Sport Teams Time/Status
Women's Cross Country
at Florida State Invitational
Tallahassee, FL
TBA
Sep 22 TBA
Women's Tennis
Florida Southern
at ITA South Regional
Valdosta, GA
Sep 22 TBA
Men's Tennis
Florida Southern
at ITA South Regional
Valdosta, GA
Sep 22 7:00 PM
Women's Volleyball
Lynn
Florida Southern
Lakeland, FL
Sep 23 8:00 am
Women's Cross Country
at Trevecca D2 Showcase
Nashville, TN
Sep 23 All Day
Women's Golf
Battle at Old South
@ (UNC Pembroke: Old South Golf Links)
Bluffton, SC
Sep 23 8:00 am
Men's Cross Country
at Trevecca D2 Showcase
Nashville, TN
Sep 23 TBA
Women's Tennis
Florida Southern
at ITA South Regional
Valdosta, GA
Sep 23 TBA
Men's Tennis
Florida Southern
at ITA South Regional
Valdosta, GA
Sep 23 7:00 PM
Women's Soccer
Florida Southern
at Saint Leo
Saint Leo, FL
Sep 23 7:00 PM
Men's Soccer
Saint Leo
Florida Southern
Auburndale, FL (Lake Myrtle Sports Park)
Sep 24 All Day
Women's Golf
Battle at Old South
@ (UNC Pembroke: Old South Golf Links)
Bluffton, SC
Sep 24 TBA
Women's Tennis
Florida Southern
at ITA South Regional
Valdosta, GA
Sep 25 TBA
Women's Tennis
Florida Southern
at ITA South Regional
Valdosta, GA
Sep 25 TBA
Men's Tennis
Florida Southern
at ITA South Regional
Valdosta, GA
Sep 25 7:00 PM
Men's Soccer
Fla. National
Florida Southern
Auburndale, FL (Lake Myrtle Sports Park)
Sep 26 7:00 PM
Women's Volleyball
Eckerd
Florida Southern
Lakeland, FL
Sep 27 6:00 PM
Women's Soccer
Valdosta St.
Florida Southern
Auburndale, FL (Lake Myrtle Sports Park)
Sep 29 7:00 PM
Women's Volleyball
Florida Southern
at Rollins
Winter Park, FL
Sep 30 4:00 PM
Women's Volleyball
Florida Southern
at Palm Beach Atlantic
West Palm Beach, FL
Sep 30 7:00 PM
Women's Soccer
Florida Southern
at Tampa
Tampa, FL
Sep 30 7:00 PM
Men's Soccer
Tampa
Florida Southern
Auburndale, FL (Lake Myrtle Sports Park)
Oct 02 12:00 PM
Women's Soccer
Florida Southern
at Spring Hill
Mobile, AL
Oct 04 7:00 PM
Women's Soccer
Florida Tech
Florida Southern
Lakeland, FL
Oct 04 7:00 PM
Men's Soccer
Florida Southern
at Florida Tech
Melbourne, FL
Oct 06 TBA
Women's Cross Country
at Florida State Invitational
Tallahassee, FL
Social Media
More Headlines

Allyson Sweeney Joins Florida Southern Coaching Staff as Assistant Swimming Coach

LAKELAND - Florida Southern head swimming coach Mike Blum has announced the hiring of Allyson Sweeney as the Moccasins’ new assistant coach. Sweeney is joining the staff by way of the nationally renowned USA Swimming club team, SwimAtlanta, where she has served as the head age group coach at the SwimAtlanta - Midway site, located in Cumming, Georgia alongside head site coach, Landon Harris. During her two years there, Sweeney oversaw the development of the location’s age group swimming and strength & conditioning training programs, producing several 14-and-under Georgia State champions and Georgia Zone team qualifiers.

Top Eight Remain Unchanged in USTFCCCA Men's Region Poll

Men's Cross Country

NEW ORLEANS – The Florida Southern men's cross country team is once again ranked third as the top eight teams remain unchanged in the United States Track & Field and Cross Country Coaches Association South Regional Poll released Tuesday.

Idle Mocs Stay at #7 in USTFCCCA Women's South Region Poll

Women's Cross Country

NEW ORLEANS – The Florida Southern women's cross country team remained at number seven for a third straight time in the United States Track & Field and Cross Country Coaches Association South Regional Poll released Tuesday.

Wednesday Night's Women's Soccer Game Moved to Rollins; Men's Game to Follow

With the Lake Myrtle Sports Complex not yet ready to host a match following Hurricane Irma the Florida Southern women’s soccer game against Rollins College scheduled for Wednesday night in Auburndale has been moved to Rollins College in Winter Park. That game will now be played as part of a doubleheader with the Florida Southern men’s soccer match that was already scheduled for Wednesday night at Rollins.

New Season Begins as Men’s Golf Team Shoots 290 in Round One, but Round Two of Griffin Invitational Suspended by Darkness

Men's Golf

BOWLING GREEN, FL – A new season has begun for the top-ranked and defending national champion Florida Southern men’s golf team, but the Moccasins will have to wait a little while longer to see where they stand after the first day of the Griffin Invitational. Florida Southern shot a 290 in Monday’s first round but the second round was suspended due to darkness.

Men's Basketball to Play 16 Home Games in 2017-18

Men's Basketball

LAKELAND, FL - Florida Southern College men's basketball head coach Mike Donnelly has released his team's schedule for the upcoming 2017-18 campaign, and the slate features 15 home games for the Moccasins. On tap for the Mocs this season are six teams who appeared in last year's NCAA Tournament, including Sunshine State Conference rival Rollins, which advanced to last year's Elite Eight after winning the SSC Tournament

Higgins Named SSC Player-of-the-Week in Women's Golf

Women's Golf

MELBOURNE, FL – Florida Southern’s Tori Higgins has claimed the first Sunshine State Conference Women’s Golf Player-of-the-Week Award announced by the league office on Monday, September 18. The junior from Dover, Florida led the Moccasins to a second-place finish at last weekend’s Lady Falcon Invitational in Daytona Beach by finishing as the individual runner-up in the nine-team tournament. The weekly honor is the first for Higgins in her three seasons with the Moccasins.

Women's Hoops Releases 2017-18 Schedule

Women's Basketball

LAKELAND, FL - Florida Southern College women's basketball head coach Betsy Harris has released her team's schedule for the upcoming 2017-18 season. The Moccasins are slated to play 12 home games this year, and will travel to two different regular-season tournaments.

Four Moccasins in the Top-10 as Florida Southern Stands Second After One Round of Lady Falcon Invitational

Women's Golf

DAYTONA BEACH, FL - With junior Tori Higgins owning a share of the individual lead, sophomore Amanda Gartrell fourth, and freshmen Ashley Zagers and Shelby Lewis tied for sixth and ninth respectively, Florida Southern finished the first round of the Lady Falcon Invitational in second place with a team score of 305. That put the Moccasins just one shot behind host Daytona State with one round remaining.

Load More

Mocs Calendar

No Event
No Event
No Event
Sat Feb 04
Final
vs. Eckerd W, 3-1
@ Eckerd Spring Invitational (Eddie C. Moore Complex) Clearwater, FL
Sat Feb 04
Final - 11 innings
at #19 West Fla. W, 5-3
Pensacola, FL
Sat Feb 04
Final
at #19 West Fla. W, 7-3
Pensacola, FL
Sat Feb 04
Final
at Palm Beach Atlantic W, 91-85
West Palm Beach, FL
Sat Feb 04
Final
vs. Saint Leo L, 3-6
@ Eckerd Spring Invitational (Eddie C. Moore Complex) Clearwater, FL
Sat Feb 04
Final
Palm Beach Atlantic W, 88-60
Lakeland, FL
Sun Feb 05
vs. Barton Invitational 3rd of 17 teams (FINAL)
@ (Barton: Oak Point Golf Course) Kiawah Island, SC
Sun Feb 05
TBA
at UT Invitational
Tampa, FL
Mon Feb 06
Final
#7 LIU Post L, 10-11
Lakeland, FL
Wed Feb 08
Final
at Flagler L, 4-5
St. Augustine, FL
Wed Feb 08
Final
at Florida Tech W, 51-45
Melbourne, FL
Wed Feb 08
Final
at Florida Tech W, 86-71
Melbourne, FL
Fri Feb 10
Final
at Flagler L, 0-5
St. Augustine, FL
Fri Feb 10
Final
vs. Georgia Southwestern W, 8-0
@ Flagler St. Augustine, FL
Fri Feb 10
Final
Delta State L, 1-4
Lakeland, FL
Sat Feb 11
Final - 8 innings
vs. Newberry L, 0-1
@ Flagler St. Augustine, FL
Sat Feb 11
Final
#33 Mount Olive L, 2-12
Lakeland, FL
Sat Feb 11
Final - 5 innings
vs. Georgia Southwestern W, 9-1
@ Flagler St. Augustine, FL
Sat Feb 11
Final
Delta State W, 13-0
Lakeland, FL
Sat Feb 11
Final
Embry-Riddle W, 69-40
Lakeland, FL
Sat Feb 11
Final
Embry-Riddle W, 110-100
Lakeland, FL
Sun Feb 12
Final
#33 Mount Olive W, 1-0
Lakeland, FL
Mon Feb 13
Matlock Collegiate Classic 7th of 15 teams (2nd round)
Lakeland, FL (Lone Palm GC)
Tue Feb 14
Matlock Collegiate Classic 5th of 15 teams (FINAL)
Lakeland, FL (Lone Palm GC)
Wed Feb 15
Final
at Tampa W, 68-58
Tampa, FL
Wed Feb 15
Final
at Tampa L, 78-79
Tampa, FL
Thu Feb 16
All Day
at Sunshine State Conference Championships (Day 1) 2nd of 6 teams (172 pts.)
Orlando
Thu Feb 16
All Day
at Sunshine State Conference Championships (Day 1) 3rd of 7 teams (118 pts.)
Orlando
Thu Feb 16
Final
#8 Grand Valley State W, 18-12
Lakeland, FL
Fri Feb 17
All Day
at Sunshine State Conference Championships (Day 2) 2nd of 6 teams (393 pts.)
Orlando
Fri Feb 17
All Day
at Sunshine State Conference Championships (Day 2) 3rd of 7 teams (287 pts.)
Orlando
Fri Feb 17
Final
vs. West Fla. L, 3-6
@ Valdosta, GA Valdosta, GA
Fri Feb 17
Final
at West Fla. L, 2-7
Valdosta, GA
Fri Feb 17
Final
at Claflin W, 17-1
Orangeburg, SC
Fri Feb 17
Final - 10 innings
at Eckerd W, 4-1
St. Petersburg, FL
Fri Feb 17
Final
at Eckerd W, 9-1
St. Petersburg, FL
Sat Feb 18
All Day
at Sunshine State Conference Championships (Day 3) 2nd of 6 teams (621 pts.)
Orlando
Sat Feb 18
All Day
at Sunshine State Conference Championships (Day 3) 3rd of 7 teams (408 pts.)
Orlando
Sat Feb 18
at Embry-Riddle Last Chance Meet
Daytona Beach, FL
Sat Feb 18
at Embry-Riddle Last Chance Meet
Daytona Beach, FL
Sat Feb 18
Cancelled
at Valdosta St.
Valdosta, GA
Sat Feb 18
Final
at Eckerd W, 4-3
St. Petersburg, FL
Sat Feb 18
Final
at Claflin W, 25-7
Orangeburg, SC
Sat Feb 18
Cancelled
at Valdosta St.
Valdosta, GA
Sat Feb 18
Final
Lynn W, 60-51
Lakeland, FL
Sat Feb 18
Final
Lynn L, 70-93
Lakeland, FL
Sun Feb 19
All Day
at Sunshine State Conference Championships (Day 4) 2nd of 6 teams (841 pts.)
Orlando
Sun Feb 19
All Day
at Sunshine State Conference Championships (Day 4) 3rd of 7 teams (545 pts.)
Orlando
Sun Feb 19
Final
at Claflin W, 15-2
Orangeburg, SC
Mon Feb 20
Lady Moc Classic 4th of 18 teams (2nd round)
Lakeland (Grasslands Golf & CC)
Tue Feb 21
Lady Moc Classic 4th of 18 teams (FINAL)
Lakeland (Grasslands Golf & CC)
Tue Feb 21
Final
#2 Adelphi L, 5-12
Lakeland, FL
Wed Feb 22
Final
at Barry W, 90-70
Miami Shores, FL
Wed Feb 22
Final
at Barry L, 88-98
Miami Shores, FL
Thu Feb 23
Final
at Detroit Tigers (exhibition) L, 0-8
Lakeland, FL (Marchant Stadium)
Fri Feb 24
Final
at Florida Tech W, 6-3
Melbourne, FL
Fri Feb 24
Final
at McKendree W, 18-14
Lebanon, IL
Fri Feb 24
Final
at Lynn L, 8-14
Boca Raton, FL
Fri Feb 24
Final
at Wingate W, 9-7
Wingate, NC
Fri Feb 24
Final
Lynn W, 4-3
Auburndale
Fri Feb 24
Final
vs. Rockhurst W, 19-6
@ McKendree Lebanon, IL
Sat Feb 25
Final
at Lynn L, 5-14
Boca Raton, FL
Sat Feb 25
Final
Lynn L, 2-3
Auburndale
Sat Feb 25
Final
at Lynn L, 6-10
Boca Raton, FL
Sat Feb 25
Final
at #18 Eckerd L, 63-68
St. Petersburg, FL
Sat Feb 25
Final
Lynn L, 1-2
Auburndale
Sat Feb 25
Final
at Eckerd L, 82-98
St. Petersburg, FL
Sun Feb 26
Final
at Queens (N.C.) L, 8-17
Charlotte, NC
Sun Feb 26
Final
at #5 Lindenwood L, 11-14
St. Charles, MO
Mon Feb 27
Final
at Eckerd W, 6-3
St. Petersburg, FL
Tue Feb 28
Final
at Eckerd W, 9-0
St. Petersburg, FL
Tue Feb 28
Final
Flagler L, 4-9
Lakeland, FL
Tue Feb 28
Final
#17 Lake Erie W, 13-12
Lakeland, FL
Wed Mar 01
Final
vs. Saint Leo W, 91-55
@ SSC Tournament // First Round Lakeland, FL
Wed Mar 01
Final
Gannon W, 18-4
Lakeland, FL
Wed Mar 01
Final
at Eckerd (SSC Tournament // First Round) L, 72-88
St. Petersburg, FL
Thu Mar 02
Final
Tampa W, 5-4
Lakeland, FL
Fri Mar 03
at Univ. of Tampa Track Classic
Tampa, FL
Fri Mar 03
at Univ. of Tampa Track Classic
Tampa, FL
Fri Mar 03
Final
#20 Minn. St. Mankato W, 2-1
Lakeland, FL
Fri Mar 03
Final
at Rollins L, 4-8
Winter Park, FL
Fri Mar 03
Final
#5 NYIT L, 7-10
Lakeland, FL
Sat Mar 04
Final
Lynn L, 4-5
Lakeland, FL (City Courts)
Sat Mar 04
Final
at Rollins L, 1-2
Winter Park, FL
Sat Mar 04
Final
vs. Florida Tech L, 52-58
@ SSC Tournament // Semifinals Daytona Beach, FL
Sat Mar 04
Final
at Rollins L, 5-6
Winter Park, FL
Sun Mar 05
Final
West Va. Wesleyan W, 18-2
Lakeland, FL
Mon Mar 06
vs. Panther Invitational 1st of 15 teams (2nd round)
@ (Florida Tech: Duran GC) Melbourne, FL
Mon Mar 06
Final
Walsh W, 9-0
Lakeland, FL
Mon Mar 06
Final
Fort Lewis W, 20-10
Lakeland, FL
Mon Mar 06
Final
West Va. Wesleyan W, 18-2
Lakeland, FL
Tue Mar 07
vs. Panther Invitational 1st of 15 teams (FINAL)
@ (Florida Tech: Duran GC) Melbourne, FL
Tue Mar 07
Final
Mercyhurst W, 7-2
Lakeland, FL
Tue Mar 07
Final
Southwest Minnesota State W, 4-0
Auburndale
Tue Mar 07
Final
at Eckerd W, 6-3
St. Petersburg, FL
Tue Mar 07
Final
Southwest Minnesota State W, 5-2
Auburndale
Wed Mar 08
TBA
at NCAA Division II National Championships (Day 1) 5th (52 points)
Birmingham, AL
Wed Mar 08
All Day
at NCAA Division II National Championships (Day 1) No Team Score
Birmingham, AL
Wed Mar 08
Final
Chestnut Hill W, 7-2
Lakeland, FL
Wed Mar 08
Final
Claflin W, 5-4
Auburndale
Wed Mar 08
Final - 5 innings
Claflin W, 10-2
Auburndale
Wed Mar 08
Final
at Lincoln Memorial W, 9-7
Harrogate, TN
Thu Mar 09
All Day
at NCAA Division II National Championships (Day 2) 5th (127 pts.)
Birmingham, AL
Thu Mar 09
All Day
at NCAA Division II National Championships (Day 2) No Team Score
Birmingham, AL
Thu Mar 09
Final
at Young Harris W, 21-8
Young Harris, GA
Fri Mar 10
All Day
at NCAA Division II National Championships (Day 3) 5th (197 pts.)
Birmingham, AL
Fri Mar 10
All Day
at NCAA Division II National Championships (Day 3) t-33rd (6 pts.)
Birmingham, AL
Fri Mar 10
Final
Queens (N.Y.) W, 6-3
Orlando, FL
Fri Mar 10
Final
at Florida Tech W, 3-0
Melbourne, FL
Fri Mar 10
Final - 15 innings
Embry-Riddle (Fla.) L, 1-2
Auburndale
Fri Mar 10
Final
vs. Rollins L, 47-71
@ St. Petersburg, Fla. NCAA South Region Final First Round
Sat Mar 11
All Day
at NCAA Division II National Championships (Day 4) 4th (265 pts.)
Birmingham, AL
Sat Mar 11
All Day
at NCAA Division II National Championships (Day 4) 37th (6 pts.)
Birmingham, AL
Sat Mar 11
Final
at Indianapolis W, 8-4
Indianapolis, IN
Sat Mar 11
Final
at #8 Queens (N.C.) W, 11-8
Charlotte, NC
Sat Mar 11
Final
at Florida Tech W, 3-2
Melbourne, FL
Sat Mar 11
Final
Embry-Riddle (Fla.) W, 3-0
Auburndale
Sat Mar 11
Final
Embry-Riddle (Fla.) L, 1-2
Auburndale
Sat Mar 11
Final
at Florida Tech W, 12-8
Melbourne, FL
Sun Mar 12
vs. Southeastern Collegiate 4th of 18 teams (1st round)
@ (Valdosta State: Kinderlou Forest GC) Valdosta, GA
Sun Mar 12
Final
Bluefield St. W, 9-0
Lakeland, FL
Sun Mar 12
Final
Bluefield St. L, 3-6
Lakeland, FL
Mon Mar 13
vs. Southeastern Collegiate t-5th of 18 teams (2nd round)
@ (Valdosta State: Kinderlou Forest GC) Valdosta, GA
Mon Mar 13
vs. Peggy Kirk Bell Invitational 6th of 14 teams (2nd round)
@ (Rollins: Tuscawilla CC) Winter Springs
Mon Mar 13
Cancelled
Wayne St. (Mich.)
Lakeland, FL
Mon Mar 13
Final - 7 innings
Ohio Dominican W, 7-2
Lakeland, FL
Mon Mar 13
Final
Bloomsburg W, 21-10
Lakeland, FL
Tue Mar 14
vs. Southeastern Collegiate 5th of 18 teams (FINAL)
@ (Valdosta State: Kinderlou Forest GC) Valdosta, GA
Tue Mar 14
vs. Peggy Kirk Bell Invitational 9th of 14 teams (FINAL)
@ (Rollins: Tuscawilla CC) Winter Springs
Tue Mar 14
Final
Wayne St. (Mich.) W, 5-4
Lakeland, FL
Tue Mar 14
Final
Ala.-Huntsville W, 7-2
Lakeland, FL
Tue Mar 14
Final
Ala.-Huntsville W, 7-2
Lakeland, FL
Wed Mar 15
Final
#16 Indiana (Pa.) W, 15-4
Lakeland, FL
Thu Mar 16
Final
Indianapolis L, 4-5
Lakeland, FL
Thu Mar 16
Final
Ala.-Huntsville W, 21-10
Lakeland, FL
Fri Mar 17
at USF Bulls Invitational
Tampa, FL
Fri Mar 17
at USF Bulls Invitational
Tampa, FL
Fri Mar 17
Final
Texas A&M-Kingsville W, 9-0
Lakeland, FL
Fri Mar 17
Final
Embry-Riddle (FL) W, 8-2
Lakeland, FL
Fri Mar 17
Final
at Barry L, 1-3
Miami Shores, FL
Sat Mar 18
at UCF Invitational
Orlando, FL
Sat Mar 18
at UCF Invitational
Orlando, FL
Sat Mar 18
Final
Seton Hill W, 21-10
Lakeland, FL
Sat Mar 18
Final
Embry-Riddle (FL) W, 8-0
Lakeland, FL
Sat Mar 18
Final - 5 innings
at Barry L, 1-9
Miami Shores, FL
Sat Mar 18
Final
at Barry L, 0-2
Miami Shores, FL
Sat Mar 18
Final
Embry-Riddle (FL) W, 11-1
Lakeland, FL
Sun Mar 19
Final
Colorado Mesa L, 9-10
Lakeland, FL
Mon Mar 20
vs. Bobcat Invitational t-5th of 17 teams (2nd round)
@ (Georgia College: Cuscowilla) Eatonton, GA
Mon Mar 20
Final
Murray St. L, 4-5
Lakeland, FL
Tue Mar 21
vs. Bobcat Invitational 6th of 17 teams (FINAL)
@ (Georgia College: Cuscowilla) Eatonton, GA
Wed Mar 22
Final
Arkansas Tech W, 8-1
Lakeland, FL
Fri Mar 24
at UNF Spring Break Invitational
Jacksonville, FL
Fri Mar 24
Final
West Virginia St. W, 9-0
Lakeland, FL
Fri Mar 24
Final
Eckerd W, 6-2
Lakeland, FL
Fri Mar 24
Final
Saint Leo L, 1-4
Auburndale
Fri Mar 24
Final
at #15 Saint Leo W, 15-13
Saint Leo, FL
Sat Mar 25
at Div. II Florida Collegiate Invitational
Daytona Beach, FL
Sat Mar 25
at Div. II Florida Collegiate Invitational
Daytona Beach, FL
Sat Mar 25
Final
Eckerd W, 16-6
Lakeland, FL
Sat Mar 25
Final - 6 innings
Saint Leo L, 2-10
Auburndale
Sat Mar 25
Final
Palm Beach Atlantic W, 6-3
Lakeland, FL
Sat Mar 25
Final
at Saint Leo W, 21-4
Saint Leo, FL
Sat Mar 25
Final
Saint Leo L, 1-8
Auburndale
Sat Mar 25
Final
Eckerd W, 8-1
Lakeland, FL
Sun Mar 26
Final
Barry L, 1-8
Lakeland, FL
Mon Mar 27
vs. Barry Invitational 10th of 15 teams (2nd round)
@ (Barry: Don Shula's Resort) Miami Lakes
Tue Mar 28
vs. Barry Invitational 11th of 15 teams (FINAL)
@ (Barry: Don Shula's Resort) Miami Lakes
Tue Mar 28
Final
West Alabama W, 6-3
Lakeland, FL
Tue Mar 28
Final
P.R.-Mayaguez W, 9-0
Lakeland, FL
Tue Mar 28
Final
at #23 Flagler W, 1-0
St. Augustine, FL
Wed Mar 29
Final
at Florida Tech W, 6-3
Melbourne, FL
Wed Mar 29
Final
Rollins W, 5-4
Lakeland, FL
Thu Mar 30
at Univ. of Florida Relays
Gainesville, FL
Fri Mar 31
at Univ. of Florida Relays
Gainesville, FL
Fri Mar 31
at Embry-Riddle Spikes Classic
Daytona Beach, FL
Fri Mar 31
at Embry-Riddle Spikes Classic
Daytona Beach, FL
Fri Mar 31
Final
at Palm Beach Atlantic W, 8-5
West Palm Beach, FL
Fri Mar 31
Final
at Palm Beach Atlantic L, 1-2
West Palm Beach, FL
Sat Apr 01
Final
at Lynn L, 0-9
Boca Raton, FL
Sat Apr 01
Final
Barry L, 0-9
Lakeland, FL
Sat Apr 01
Final
at Palm Beach Atlantic W, 7-2
West Palm Beach, FL
Sat Apr 01
Final
at Palm Beach Atlantic L, 0-2
West Palm Beach, FL
Sat Apr 01
Final - OT
#10 Florida Tech W, 12-11
Lakeland, FL
Sat Apr 01
Final
at Palm Beach Atlantic W, 6-4
West Palm Beach, FL
Sat Apr 01
Final
at Palm Beach Atlantic L, 2-3
West Palm Beach, FL
Sat Apr 01
Final
at Florida Tech L, 8-19
Melbourne, FL
Sun Apr 02
Final
at Nova Southeastern W, 6-3
Davie, FL
Mon Apr 03
vs. Battle at the Shores 6th of 16 teams (2nd round)
@ (Barry: Normandy Shores GC) Miami Beach, FL
Mon Apr 03
vs. Argonaut Invitational 3rd of 9 teams (2nd round)
@ (West Florida: Marcus Pointe GC) Pensacola
Tue Apr 04
vs. Battle at the Shores 8th of 16 teams (FINAL)
@ (Barry: Normandy Shores GC) Miami Beach, FL
Tue Apr 04
vs. Argonaut Invitational 3rd of 9 teams (FINAL)
@ (West Florida: Marcus Pointe GC) Pensacola
Tue Apr 04
Postponed
at Rollins
Winter Park, FL
Wed Apr 05
Final
#13 Tampa L, 8-18
Lakeland, FL
Thu Apr 06
Final
at Embry-Riddle W, 6-3
Daytona Beach, FL
Fri Apr 07
Final
Rollins L, 9-11
Lakeland, FL
Fri Apr 07
Final
Florida Tech L, 1-3
Auburndale
Sat Apr 08
at UNF Invitational
Jacksonville, FL
Sat Apr 08
at UNF Invitational
Jacksonville, FL
Sat Apr 08
Final
Saint Leo L, 3-6
Lakeland, FL
Sat Apr 08
Final
Rollins W, 12-1
Lakeland, FL
Sat Apr 08
Final
Palm Beach Atlantic W, 8-1
Lakeland, FL
Sat Apr 08
Final
Florida Tech L, 2-3
Auburndale
Sat Apr 08
Final
at Tampa W, 19-6
Tampa, FL
Sat Apr 08
Final - 5 innings
Florida Tech W, 10-2
Auburndale
Sat Apr 08
Final
Rollins L, 1-9
Lakeland, FL
Tue Apr 11
Final
at Embry-Riddle L, 2-7
Daytona Beach, FL
Tue Apr 11
Final
#5 Rollins W, 18-5
Lakeland, FL
Wed Apr 12
Final
Saint Leo L, 4-5
Lakeland, FL
Fri Apr 14
at Bison Outdoor Classic
Lewisburg, PA
Fri Apr 14
Final
at Lander W, 9-2
Greenwood, SC
Fri Apr 14
Final
at Lander W, 7-4
Greenwood, SC
Fri Apr 14
Final
Lenoir-Rhyne W, 15-5
Lakeland, FL
Sat Apr 15
Final
at Rollins L, 3-6
Winter Park, FL
Sat Apr 15
Final
at Lander W, 13-2
Greenwood, SC
Sat Apr 15
Final
at Rollins W, 9-8
Winter Park, FL
Thu Apr 20
Final
vs. Rollins L, 4-5
@ Sunshine State Conf. Tourn. Bradenton, FL
Thu Apr 20
Final
vs. Saint Leo W, 5-1
@ Sunshine State Conf. Tourn. Bradenton, FL
Fri Apr 21
Final
vs. Lynn L, 0-5
@ Sunshine State Conf. Tourn. Bradenton, FL
Fri Apr 21
Final
#7 Tampa W, 10-7
Lakeland, FL
Fri Apr 21
Final
Nova Southeastern L, 3-4
Auburndale
Sat Apr 22
at USF Invitational
Tampa, FL
Sat Apr 22
at USF Invitational
Tampa, FL
Sat Apr 22
Final
at #7 Limestone W, 15-12
Gaffney, SC
Sat Apr 22
Final
#7 Tampa L, 4-6
Lakeland, FL
Sat Apr 22
Final - 8 innings
Nova Southeastern W, 3-2
Auburndale
Sat Apr 22
Final
vs. Rollins W, 5-3
@ Sunshine State Conf. Tourn. Bradenton, FL
Sat Apr 22
Final
Nova Southeastern L, 3-7
Auburndale
Sat Apr 22
Final
#7 Tampa L, 12-14
Lakeland, FL
Sat Apr 22
Final
Lynn L, 8-11
Lakeland, FL
Sun Apr 23
vs. Sunshine State Conference Championships t-2nd of 10 teams (1st round)
@ (Florida Tech: Duran GC) Melbourne, FL
Sun Apr 23
vs. Sunshine State Conference Championships 6th of 10 teams (1st round)
@ (Florida Southern: The Country Club of Winter Haven) Winter Haven
Mon Apr 24
vs. Sunshine State Conference Championships t-3rd of 10 teams (2nd round)
@ (Florida Tech: Duran GC) Melbourne, FL
Mon Apr 24
vs. Sunshine State Conference Championships 2nd of 10 teams (2nd round)
@ (Florida Southern: The Country Club of Winter Haven) Winter Haven
Tue Apr 25
vs. Sunshine State Conference Championships 5th of 10 teams (FINAL)
@ (Florida Tech: Duran GC) Melbourne, FL
Tue Apr 25
vs. Sunshine State Conference Championships 5th of 10 teams (FINAL)
@ (Florida Southern: The Country Club of Winter Haven) Winter Haven
Thu Apr 27
at Hillsdale GINA Relays
Hillsdale, MI
Thu Apr 27
at Hillsdale GINA Relays
Hillsdale, MI
Fri Apr 28
at Hillsdale GINA Relays
Hillsdale, MI
Fri Apr 28
at Hillsdale GINA Relays
Hillsdale, MI
Fri Apr 28
Final
Tampa W, 19-12
Lakeland, FL (SSC Tournament Semifinals)
Fri Apr 28
Final
at #22 Nova Southeastern L, 8-9
Ft. Lauderdale, FL
Fri Apr 28
Final - 8 innings
at Tampa W, 3-0
Tampa, FL
Fri Apr 28
Final
at Tampa L, 12-13
Tampa, FL (SSC Tournament Semifinals)
Sat Apr 29
at Hillsdale GINA Relays
Hillsdale, MI
Sat Apr 29
Final
at #22 Nova Southeastern L, 2-7
Ft. Lauderdale, FL
Sat Apr 29
Final
at Tampa W, 9-6
Tampa, FL
Sat Apr 29
Final
at #22 Nova Southeastern L, 8-13
Ft. Lauderdale, FL
Sat Apr 29
Final
at Tampa L, 0-2
Tampa, FL
Sun Apr 30
Final
#6 Florida Tech W, 20-12
Lakeland, FL (SSC Tournament Championship)
Mon May 01
Final
vs. Valdosta St. L, 4-5
@ NCAA South Region I Miami Shores, FL
Fri May 05
at Seminole Invitational
Tallahassee, FL
Sun May 07
Final
Barry W, 7-2
Lakeland, FL
Mon May 08
vs. NCAA Division II South/Southeast Regional 3rd of 20 teams (1st round)
@ (North Alabama: The Fighting Joe) Muscle Shoals, AL
Mon May 08
Final
Barry W, 5-1
Lakeland, FL
Mon May 08
Final
Barry W, 10-6
Lakeland, FL
Tue May 09
vs. NCAA Division II South/Southeast Regional 3rd of 20 teams (2nd round)
@ (North Alabama: The Fighting Joe) Muscle Shoals, AL
Wed May 10
vs. NCAA Division II South/Southeast Regional 2nd of 20 teams (FINAL)
@ (North Alabama: The Fighting Joe) Muscle Shoals, AL
Fri May 12
Final
at Saint Leo L, 4-5
Saint Leo, FL
Sat May 13
Final
#6 Florida Tech W, 16-6
Lakeland, FL (NCAA Tournament - Second Round)
Sun May 14
Final
at Saint Leo W, 11-5
Saint Leo, FL
Sun May 14
Final - 10 innings
at Saint Leo L, 9-10
Saint Leo, FL
Thu May 18
Final
Valdosta St. W, 6-3
Cleveland, MS (NCAA South Region Tourn.)
Fri May 19
Final
at #3 Lindenwood W, 13-12
Bloomsburg, PA (NCAA Tournament - Semifinals)
Fri May 19
Final
at Delta State L, 7-9
Cleveland, MS (NCAA South Region Tourn.)
Sat May 20
Final
West Alabama L, 6-7
Cleveland, MS (NCAA South Region Tourn.)
Sun May 21
Final
at #1 Adelphi L, 4-6
Bloomsburg, PA (NCAA Tournament - Championship)
Mon May 22
7:30 am
vs. NCAA Division II National Finals 4th of 20 teams (1st round)
@ (Reunion Resort) Kissimmee, FL
Tue May 23
7:30 am
vs. NCAA Division II National Finals 4th of 20 teams (2nd round)
@ (Reunion Resort) Kissimmee, FL
Wed May 24
9:00 am
vs. NCAA Division II National Finals 2nd of 20 teams (3rd round)
@ (Reunion Resort) Kissimmee, FL
Thu May 25
8:20 a.m.
vs. NCAA Division II National Finals (Match Play Quarterfinals vs. Ferris State) Won 5-0
@ (Reunion Resort) Kissimmee, FL
Thu May 25
2:20 pm
vs. NCAA Division II National Finals (Match Play Semifinals vs. West Florida) Won, 3-2
@ Reunion Resort Kissimmee, FL
Fri May 26
9:00 am
vs. NCAA Division II National Finals (Championship Match vs. Lynn) Won, 3-2
@ (Reunion Resort) Kissimmee, FL
Fri May 26
at NCAA National Championships
Bradenton, FL
Fri Sep 01
Final - 2OT
vs. Chowan T, 0-0
@ U. of Mount Olive Mount Olive, NC
Fri Sep 01
Final
Pace W, 3-0
Lakeland, FL
Fri Sep 01
Final
No. 1 Concordia-St. Paul L, 0-3
Lakeland, FL
Sat Sep 02
8:00 am
Holloway Park Preseason Festival 3rd (75 pts.)
Lakeland, FL
Sat Sep 02
7:30 am
Holloway Park Preseason Festival 2nd (39 pts.)
Lakeland, FL
Sat Sep 02
Final
New Haven W, 3-1
Lakeland, FL
Sat Sep 02
Final
No. 12 Western Washington L, 2-3
Lakeland, FL
Sat Sep 02
Final
Shorter W, 4-1
Auburndale, FL (Lake Myrtle Sports Park)
Sun Sep 03
Final
at Mount Olive W, 3-0
Mount Olive, NC
Tue Sep 05
Final
at North Greenville W, 3-1
Tigerville, SC
Thu Sep 07
Postponed
Embry-Riddle
Auburndale, FL (Lake Myrtle Sports Park)
Fri Sep 08
Final
vs. No. 6 Angelo State L, 0-3
@ Colorado Premier Challenge Denver, CO
Fri Sep 08
Cancelled
Spring Hill
Auburndale, FL (Lake Myrtle Sports Park)
Fri Sep 08
Final
at Metro St. L, 2-3
Denver, CO
Sat Sep 09
Final
vs. West Fla. W, 3-2
@ Colorado Premier Challenge Denver, CO
Sat Sep 09
Final
at Regis (Colo.) L, 1-3
Denver, CO
Sun Sep 10
Postponed
Tampa
Auburndale, FL (Lake Myrtle Sports Park)
Mon Sep 11
Cancelled
vs. Ross Resorts Fall Intercollegiate
@ (Rollins: Mid-Pines Golf Club) Southern Pines, NC
Tue Sep 12
Cancelled
vs. Ross Resorts Fall Intercollegiate
@ (Rollins: Mid-Pines Golf Club) Southern Pines, NC
Tue Sep 12
Cancelled
at Flagler
St. Augustine, FL
Fri Sep 15
Cancelled
at Embry-Riddle Invitational
Daytona Beach, FL
Fri Sep 15
Cancelled
at Panther Invitational
Melbourne, FL
Sat Sep 16
All Day
vs. Lady Falcon Invitational 2nd of 9 teams (1st round)
@ (Daytona State: LPGA International) Daytona Beach, FL
Sat Sep 16
Cancelled
at Embry-Riddle Invitational
Daytona Beach, FL
Sat Sep 16
Cancelled
at Panther Invitational
Melbourne, FL
Sat Sep 16
Postponed
at Lynn
Boca Raton, FL
Sun Sep 17
All Day
vs. Lady Falcon Invitational 2nd of 9 teams (FINAL)
@ (Daytona State: LPGA International) Daytona Beach, FL
Sun Sep 17
Cancelled
at Embry-Riddle Invitational
Daytona Beach, FL
Sun Sep 17
Cancelled
at Panther Invitational
Melbourne, FL
Mon Sep 18
All Day
vs. Griffin Invitational 6th of 15 teams (2nd round)
@ (Saint Leo: Streamsong Resort) Bowling Green, FL
Tue Sep 19
All Day
vs. Griffin Invitational 4th of 15 teams (FINAL)
@ (Saint Leo: Streamsong Resort) Bowling Green, FL
Tue Sep 19
Final
Tampa W, 3-2
Lakeland, FL
Wed Sep 20
Final
at Rollins L, 0-1
Winter Park, FL
Wed Sep 20
Final
at Rollins L, 0-1
Winter Park, FL
Thu Sep 21
TBA
at ITA South Regional
Valdosta, GA
Fri Sep 22
TBA
at ITA South Regional
Valdosta, GA
Fri Sep 22
TBA
at ITA South Regional
Valdosta, GA
Fri Sep 22
7:00 PM
Lynn
Lakeland, FL
Sat Sep 23
8:00 am
at at Trevecca D2 Showcase
Nashville, TN
Sat Sep 23
All Day
vs. Battle at Old South
@ (UNC Pembroke: Old South Golf Links) Bluffton, SC
Sat Sep 23
8:00 am
at at Trevecca D2 Showcase
Nashville, TN
Sat Sep 23
TBA
at ITA South Regional
Valdosta, GA
Sat Sep 23
TBA
at ITA South Regional
Valdosta, GA
Sat Sep 23
7:00 PM
at Saint Leo
Saint Leo, FL
Sat Sep 23
7:00 PM
Saint Leo
Auburndale, FL (Lake Myrtle Sports Park)
Sun Sep 24
All Day
vs. Battle at Old South
@ (UNC Pembroke: Old South Golf Links) Bluffton, SC
Sun Sep 24
TBA
at ITA South Regional
Valdosta, GA
Mon Sep 25
TBA
at ITA South Regional
Valdosta, GA
Mon Sep 25
TBA
at ITA South Regional
Valdosta, GA
Mon Sep 25
7:00 PM
Fla. National
Auburndale, FL (Lake Myrtle Sports Park)
Tue Sep 26
7:00 PM
Eckerd
Lakeland, FL
Wed Sep 27
6:00 PM
Valdosta St.
Auburndale, FL (Lake Myrtle Sports Park)
Fri Sep 29
7:00 PM
at Rollins
Winter Park, FL
Sat Sep 30
4:00 PM
at Palm Beach Atlantic
West Palm Beach, FL
Sat Sep 30
7:00 PM
at Tampa
Tampa, FL
Sat Sep 30
7:00 PM
Tampa
Auburndale, FL (Lake Myrtle Sports Park)
Mon Oct 02
12:00 PM
at Spring Hill
Mobile, AL
Wed Oct 04
7:00 PM
Florida Tech
Lakeland, FL
Wed Oct 04
7:00 PM
at Florida Tech
Melbourne, FL
Fri Oct 06
TBA
at at Florida State Invitational
Tallahassee, FL
Fri Oct 06
TBA
at at Florida State Invitational
Tallahassee, FL
Fri Oct 06
TBA
at Mercer Gridiron Classic
Mercer, GA
Fri Oct 06
TBA
at Mercer Gridiron Classic
Macon, GA
Fri Oct 06
7:00 PM
at Florida Tech
Melbourne, FL
Sat Oct 07
TBA
at Mercer Gridiron Classic
Mercer, GA
Sat Oct 07
TBA
at Mercer Gridiron Classic
Macon, GA
Sat Oct 07
4:00 PM
at Embry-Riddle
Daytona Beach, FL
Sat Oct 07
7:00 PM
Nova Southeastern
Lakeland, FL
Sat Oct 07
7:00 PM
at Nova Southeastern
Fort Lauderdale, FL
Sun Oct 08
TBA
at Mercer Gridiron Classic
Mercer, GA
Sun Oct 08
TBA
at Mercer Gridiron Classic
Macon, GA
Mon Oct 09
All Day
vs. GolfRank Invitational
@ (Nova Southeastern: PGA National) Palm Beach Gardens, FL
Mon Oct 09
All Day
vs. GolfRank Invitational
@ (Nova Southeastern: PGA National) Palm Beach Gardens, FL
Tue Oct 10
All Day
vs. GolfRank Invitational
@ (Nova Southeastern: PGA National) Palm Beach Gardens, FL
Tue Oct 10
All Day
vs. GolfRank Invitational
@ (Nova Southeastern: PGA National) Palm Beach Gardens, FL
Tue Oct 10
7:00 PM
at Saint Leo
Saint Leo, FL
Fri Oct 13
6:00 pm
at at Shark Invite (Day 1)
Davie, FL
Fri Oct 13
5:00 pm
at at USF Invitational
Tampa, FL
Fri Oct 13
5:00 pm
at at USF Invitational
Tampa, FL
Fri Oct 13
TBA
at TBA
TBA
Fri Oct 13
TBA
at TBA
TBA
Sat Oct 14
10:00 am
at at Shark Invite (Day 2)
Davie, FL
Sat Oct 14
TBA
at TBA
TBA
Sat Oct 14
6:00 PM
at Embry-Riddle
Daytona Beach, FL
Sat Oct 14
7:00 PM
Embry-Riddle
Lakeland, FL
Mon Oct 16
All Day
vs. Copperhead Championship
@ (West Florida: Innisbrook Resort & Golf Club) Palm Harbor, FL
Tue Oct 17
All Day
vs. Copperhead Championship
@ (West Florida: Innisbrook Resort & Golf Club) Palm Harbor, FL
Tue Oct 17
7:00 PM
Saint Leo
Lakeland, FL
Wed Oct 18
All Day
vs. Saint Leo Invitational
@ (Saint Leo: Lake Jovita Golf & CC) Dade City, FL
Wed Oct 18
7:00 PM
Eckerd
Lakeland, FL
Wed Oct 18
7:00 PM
at Eckerd
St. Petersburg, FL
Thu Oct 19
All Day
vs. Saint Leo Invitational
@ (Saint Leo: Lake Jovita Golf & CC) Dade City, FL
Fri Oct 20
6:00 pm
at at Florida Tech Invitational (Day 1)
Melbourne, FL
Fri Oct 20
7:00 PM
Barry
Lakeland, FL
Sat Oct 21
10:00 am
at at Florida Tech Invitational (Day 2)
Melbourne, FL
Sat Oct 21
TBA
at at Sunshine State Conf. Championship
Fort Lauderdale, FL
Sat Oct 21
TBA
at at Sunshine State Conf. Championship
Fort Lauderdale, FL
Sat Oct 21
4:00 PM
Nova Southeastern
Lakeland, FL
Sat Oct 21
7:00 PM
at Palm Beach Atlantic
West Palm Beach, FL
Sat Oct 21
7:00 PM
Palm Beach Atlantic
Lakeland, FL
Tue Oct 24
7:00 PM
at Eckerd
St. Petersburg, FL
Wed Oct 25
6:00 PM
at Barry
Miami Shores, FL
Wed Oct 25
7:00 PM
Barry
Lakeland, FL
Fri Oct 27
6:00 pm
Tampa
Florida Southern
Lakeland, FL
Sat Oct 28
4:00 PM
at Lynn
Boca Raton, FL
Sat Oct 28
6:00 PM
at Lynn
Sat Oct 28
Cancelled
at Tampa
Tampa, FL
Sat Oct 28
7:00 PM
Lynn
Auburndale, FL (Lake Myrtle Sports Park)
Mon Oct 30
All Day
vs. Miami Intercollegiate
@ (Trump National Doral) Doral, FL
Mon Oct 30
All Day
vs. Newberry Invitational
@ (Newberry: The Members Club at Woodcreek) Elgin, SC
Tue Oct 31
All Day
vs. Miami Intercollegiate
@ (Trump National Doral) Doral, FL
Tue Oct 31
All Day
vs. Newberry Invitational
@ (Newberry: The Members Club at Woodcreek) Elgin, SC
Tue Oct 31
7:00 PM
at Tampa
Tampa, FL
Fri Nov 03
7:00 PM
Palm Beach Atlantic
Lakeland, FL
Sat Nov 04
TBA
at at Florida State/vs. West Florida
Tallahassee, FL
Sat Nov 04
TBA
NCAA South Region Championship
Lakeland, FL
Sat Nov 04
TBA
NCAA South Region Championship
Lakeland, FL
Sat Nov 04
4:00 PM
Rollins
Lakeland, FL
Fri Nov 10
TBA
Rollins
Florida Southern
Lakeland, FL
Fri Nov 10
TBA
at Panther Invitational
Melbourne, FL
Fri Nov 10
4:00 PM
vs. Shorter
@ GSC/SSC Classic Cleveland, TN
Fri Nov 10
6:00 PM
vs. West Alabama
@ GSC/SSC Classic Cleveland, MS
Fri Nov 10
7:00 PM
Embry-Riddle
Lakeland, FL
Sat Nov 11
TBA
at Panther Invitational
Melbourne, FL
Sat Nov 11
3:00 PM
at Lee
Cleveland, TN
Sat Nov 11
4:00 PM
Florida Tech
Lakeland, FL
Sat Nov 11
8:00 PM
at Delta State
Cleveland, MS
Sun Nov 12
TBA
at Panther Invitational
Melbourne, FL
Mon Nov 13
5:30 PM
P.R.-Rio Piedras
Lakeland, FL
Wed Nov 15
5:30 PM
at Saint Leo
Saint Leo, FL
Wed Nov 15
7:30 PM
at Saint Leo
Saint Leo, FL
Fri Nov 17
7:00 PM
at Nova Southeastern
Fort Lauderdale, FL
Sat Nov 18
TBA
at at NCAA National Championship
Evansville, IN
Sat Nov 18
TBA
at at NCAA National Championship
Evansville, IN
Sat Nov 18
4:00 PM
at Barry
Miami Shores, FL
Sat Nov 18
5:30 PM
Palm Beach Atlantic
Lakeland, FL
Sat Nov 18
7:30 PM
Palm Beach Atlantic
Lakeland, FL
Tue Nov 21
TBA
at Flagler
St. Augustine, FL
Fri Nov 24
1:00 PM
vs. Mount Olive
@ Eckerd Thanksgiving Classic St. Petersburg, FL
Fri Nov 24
7:30 PM
Le Moyne
Lakeland, FL
Sat Nov 25
1:00 PM
vs. Johnson C. Smith
@ Eckerd Thanksgiving Classic St. Petersburg, FL
Sat Nov 25
7:30 PM
Midwestern St.
Lakeland, FL
Wed Nov 29
5:30 PM
at Eckerd
St. Petersburg, FL
Wed Nov 29
7:30 PM
at Eckerd
St. Petersburg, FL
Sat Dec 02
5:30 PM
Nova Southeastern
Lakeland, FL
Sat Dec 02
7:30 PM
Nova Southeastern
Lakeland, FL
Wed Dec 06
5:30 PM
Embry-Riddle
Lakeland, FL
Wed Dec 06
7:30 PM
Embry-Riddle
Lakeland, FL
Wed Dec 13
7:30 PM
Miles
Lakeland, FL
Fri Dec 15
All Day
vs. at Spartan Invitational (Day 1)
@ The Long Center Clearwater, FL
Fri Dec 15
2:00 PM
Lewis
Lakeland, FL
Sat Dec 16
All Day
vs. at Spartan Invitational (Day 2)
@ The Long Center Clearwater, FL
Sun Dec 17
All Day
vs. at Spartan Invitational (Day 3)
@ The Long Center Clearwater, FL
Mon Dec 18
All Day
vs. at Spartan Invitational (Day 4)
@ The Long Center Clearwater, FL
Tue Dec 19
7:30 PM
Dominican (N.Y.)
Lakeland, FL
Thu Dec 28
7:30 PM
Emmanuel (Mass.)
Lakeland, FL
Sat Dec 30
4:00 PM
Southern N.H.
Lakeland, FL
Wed Jan 03
5:30 PM
at Florida Tech
Melbourne, FL
Wed Jan 03
7:30 PM
at Florida Tech
Melbourne, FL
Sat Jan 06
5:30 PM
Lynn
Lakeland, FL
Sat Jan 06
7:30 PM
Lynn
Lakeland, FL
Wed Jan 10
5:30 PM
at Barry
Miami Shores, FL
Wed Jan 10
7:30 PM
at Barry
Miami Shores, FL
Fri Jan 12
3:00 pm
Emory
Florida Southern
Lakeland, FL
Sat Jan 13
1:00 pm
Nova Southeastern
Florida Southern
Lakeland, FL
Sat Jan 13
5:30 PM
Rollins
Lakeland, Fla.
Sat Jan 13
7:30 PM
Rollins
Lakeland, Fla.
Wed Jan 17
5:30 PM
at Tampa
Tampa, FL
Wed Jan 17
7:30 PM
at Tampa
Tampa, FL
Sat Jan 20
2:00 PM
at Nova Southeastern
Fort Lauderdale, FL
Sat Jan 20
4:00 PM
at Nova Southeastern
Fort Lauderdale, FL
Wed Jan 24
5:30 PM
Saint Leo
Lakeland, FL
Wed Jan 24
7:30 PM
Saint Leo
Lakeland, FL
Fri Jan 26
3:00 pm
at at Indian River State
Lakeland, FL
Sat Jan 27
10:00 am
Saint Leo
Florida Southern
Lakeland, FL
Sat Jan 27
2:00 PM
at Palm Beach Atlantic
West Palm Beach, FL
Sat Jan 27
4:00 PM
at Palm Beach Atlantic
West Palm Beach, FL
Wed Jan 31
5:30 PM
Eckerd
Lakeland, FL
Wed Jan 31
7:30 PM
Eckerd
Lakeland, FL
Fri Feb 02
TBA
at Univ. of Tampa Round Robin
Tampa, FL
Sat Feb 03
TBA
at Univ. of Tampa Round Robin
Tampa, FL
Sat Feb 03
5:30 PM
Barry
Lakeland, FL
Sat Feb 03
7:30 PM
Barry
Lakeland, FL
Sun Feb 04
TBA
at Univ. of Tampa Round Robin
Tampa, FL
Wed Feb 07
5:30 PM
at Rollins
Winter Park, Fla.
Wed Feb 07
7:30 PM
at Rollins
Warden Arena
Sat Feb 10
5:30 PM
Florida Tech
Lakeland, FL
Sat Feb 10
7:30 PM
Florida Tech
Lakeland, FL
Wed Feb 14
3:00 PM
at Tampa
Tampa, FL
Wed Feb 14
5:30 PM
at Lynn
Boca Raton, FL
Wed Feb 14
7:30 PM
at Lynn
Fri Feb 16
3:00 PM
Lynn
Lakeland, FL
Wed Feb 21
3:00 PM
at Saint Leo
Saint Leo, FL
Wed Feb 21
5:30 PM
Tampa
Lakeland, FL
Wed Feb 21
7:30 PM
Tampa
Lakeland, FL
Thu Feb 22
All Day
vs. at Sunshine State Conference Championships (Day 1)
@ The Long Center Clearwater, FL
Fri Feb 23
All Day
vs. at Sunshine State Conference Championships (Day 2)
@ The Long Center Clearwater, FL
Sat Feb 24
All Day
vs. at Sunshine State Conference Championships (Day 3)
@ The Long Center Clearwater, FL
Sat Feb 24
5:30 PM
at Embry-Riddle
Daytona Beach, FL
Sat Feb 24
7:30 PM
at Embry-Riddle
Daytona Beach, FL
Sun Feb 25
All Day
vs. at Sunshine State Conference Championships (Day 4)
@ The Long Center Clearwater, FL
Sun Feb 25
TBA
vs. West Fla.
@ USTA National Campus Orlando, FL
Tue Feb 27
3:00 PM
Flagler
Lakeland, FL
Sat Mar 03
TBA
vs. TBA
@ Hilton Head, SC Hilton Head, SC
Sat Mar 03
4:00 PM
vs. Tiffin
@ Hilton Head SC
Sun Mar 04
TBA
vs. TBA
@ Hilton Head, SC Hilton Head, SC
Mon Mar 05
TBA
vs. TBA
@ Hilton Head, SC Hilton Head, SC
Thu Mar 08
10:00 AM
Walsh
Tue Mar 13
3:00 PM
North Georgia
Lakeland, FL
Sat Mar 17
10:00 AM
Nova Southeastern
Lakeland, FL
Mon Mar 19
3:00 PM
West Virginia St.
Lakeland, FL
Wed Mar 21
All Day
at at NCAA Division II National Championships (Day 1)
Greensboro, NC
Thu Mar 22
All Day
at at NCAA Division II National Championships (Day 2)
Greensboro, NC
Thu Mar 22
3:00 PM
Denison
Lakeland, FL
Fri Mar 23
All Day
at at NCAA Division II National Championships (Day 3)
Greensboro, NC
Sat Mar 24
All Day
at at NCAA Division II National Championships (Day 4)
Greensboro, NC
Mon Mar 26
3:00 PM
Academy of Art
Lakeland, FL
Thu Mar 29
3:00 PM
Eckerd
Lakeland, FL
Fri Mar 30
1:00 PM
at Palm Beach Atlantic
West Palm Beach, FL
Sat Mar 31
11:00 AM
at Barry
Miami Shores, FL
Wed Apr 04
2:00 PM
Embry-Riddle
Lakeland, FL
Fri Apr 06
3:00 PM
at Rollins
Winter Park, FL
Fri Apr 13
3:00 PM
Florida Tech
Lakeland, FL
Thu Apr 19
TBA
at Sunshine State Conf. Championships
Boca Raton, FL
Fri Apr 20
TBA
at Sunshine State Conf. Championships
Boca Raton, FL
Sat Apr 21
TBA
at Sunshine State Conf. Championships
Boca Raton, FL
No Event
No Event
Previous Next View Full Schedule

Featured Video